Gündem

Apple’dan Ürün ve Para İadesiyle İlgili Resmi Açıklama Geldi

Apple'ın ürün iadesi ve para iadesi ile ilgili politikası genellikle kullanıcıların kalbini kazanmaya yeten özelliği diyebiliriz. Yine bu konuda Beats Pill XL kablosuz hoparlörlerde yaşanan soruna dair geri çağırma vakasında iade durumunu görüyoruz.

Apple'ın 3 milyar dolar bedelle satın aldığı Beats'in popüler hoparlörlerinden Beats Pill XL adlı kablosuz modelde batarya sorunu yaşanmıştı. Bataryada aşırı ısınma sorunu sebebiyle ABD ve Kanada başta olmak üzere bir çok bölgede bu model geri çağrılmıştı.

Apple, söz konusu modelin geri çağrılması ile ilgili resmi bir açıklama yaptı. Kısaca geri çağrılan tüm ürünlerin para iadesinin yapılacağı duyuruldu. İşte yapılan o açıklama;

Apple, Beats Pill XL hoparlörleri kendi isteğiyle geri çağırdığını ve müşterilere para iadesi yapacağını duyurdu. Apple, nadir durumlarda olsa bile Beats Pill XL bataryasının aşırı ısınıp yangın riski yaratabileceğini bildirdi. Bu geri çağırma, diğer Beats veya Apple ürünlerini etkilemiyor. Müşterilerin güvenliği şirketin birinci önceliği olduğu için Apple, müşterilerinden Beats Pill XL hoparlörlerini kullanmayı bırakmalarını istedi. Beats Pill XL hoparlörlerini kullanan müşterilerin, ürünlerini Apple'a nasıl geri iade edecekleri ve 875 TL tutarındaki elektronik ödemelerini nasıl geri alacakları hakkında detaylı bilgi almak için http://www.apple.com/tr/support/beats-pillxl-recall/ sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. 

Yorumlar
Yukarı Çık