Mobil

Apple’dan Sır Veren İki Yeni Reklam Videosu

Apple, iPhone’larının başarısının sırrını ön plana çıkaran yeni reklam videolarını yayınladı.

Bir çok akıllı telefon üreticisinden farklı olarak Apple’ın iPhone’larında hem donanım hem de yazılım üretimi yapması aslında firmanın başarılı olmasının da en önemli sebebi.

Örnekle açıklayacak olursak, Samsung bir telefonu sattığında sadece telefon satışından para kazanıyor ve uygulama ve oyun satışlardan gelen dev kâr, yazılım geliştiricisi olan Google’a aktarılıyor. Yani Samsung, sadece donanım satmakla yetinmek zorundaaa kalıyor. Apple’da ise durum farklı. Apple, hem iPhone satıyor. Hem de sattığı telefonda bulunan iOS yazılımı ve uygulama mağazası kendisine ait olduğu için sürekli uygulama ve oyun satışına devam ediyor. Bu şekilde sattığı herhangi bir iPhone ve iPad’den kazanmaya sürekli devam ediyor.

 

apple yeni reklam

 

Buraya kadar anlattığımız işin yüksek kazanç kısmı, diğer bir yönden bakacak olursak, Apple, sadece kendi yazılımına uygun daha düşük donanımla daha stabil çalışan cihazlar üretebiliyor. Çünkü üretim tek tip olarak tasarlanıyor. Fakat Android cephesine baktığımızda bir yazılımı farklı donanım seçenklerine sahip bir çok telefon çeşidi kullanıyor. Bu da basit tabiriyle donanımsal hedefleme dediğimiz şeyin genişlemesine ve bu oranda yazılımın ağırlaşmasına sebep oluyor. Aynı durumu Mac OS kullanan Apple bilgisayarlar ve Windows kullanan diğer bilgisayarlar olarakta düşünebiliriz.

Apple’da tam bu anlattığımı farklara değinecek kısa bir reklam videosu hazırladı. Rakiplerinden nasıl önde olabildiğini gösterdi.

Yine Apple’ın eş zamanlı hazırladığı diğer bir videoda iPhone kullanıcılarının memnuniyetinden bahsediliyor. Bunun doğruluğu tabiiki tartışılır.

Apple’ın iki yeni reklam videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

iPhone 6S’in İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/wl3PlrPq8sw?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen ] [iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/3JnWCSyXLC8?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Yorumlar
Yukarı Çık