Gündem

Apple, Beats’i Satın Alıyor

Apple, yeni bir satın almaya hem de rekor fiyatla gidiyor. Kaliteli ve özellikle pahalı kulaklık seçenekleriyle tanına Beats Audio, müzik servisi de dahil olmak üzere Apple şemsiyesi altına girmek üzere.

The Financial Times'ın haberine göre Apple, Beats için tam 3.2 Milyar dolar ödeyecek. Eğer satın alma gerçekleşirse bu Apple'ın şimdiye kadar yaptığı en büyük satın alma olacak.

Öte yandan kullanıcı profili açısından iki şirketin birbirine çok benzer olması bu hamlenin mantıklı olduğunu gözler önüne seriyor. Zira Apple kullanıcıları genelde Beats müzik servisini ve ürünlerini tercih ediyor. Tabii iki firmanın da ürettiği hizmet ve cihazları kullananların alım gücü açısından da benzerlik gösterdiği aşikar. 

Apple son 18 ayda 24 şirketi bünyesine katmış durumda. Teknoloji devi, büyüme ve gelişimine bu şekilde süreklilik kazandırıyor.

Bloomberg'in haberine göre ise görüşmeler hali hazırda başlamış durumda ve taraflar sonucun bir kaç hafta içerisinde duyurulacağını belirtiyorlar. Eğer satın alma gerçekleşirse, Apple'ın gelecek ürünlerinde Beats'in ses teknolojisine yer verilebilir.

Yorumlar
Yukarı Çık