İnternet

Anonymous, IŞİD’e Savaş Açtı!

Küresel hacker grubu Anonymous, internet üzerinden yayınlamış olduğu korkutan bir video ile IŞİD‘e savaş açtığını resmen duyurmuş oldu.

Sanal ortamda internet ve ağ bilgilerini iyi ve kötü yöne kullanmak isteyen kişiler olabiliyor. Bu kişiler tek başına veya bir araya gelerek bir amaç için “hack” yapmaya başlıyorlar. Dünya üzerinde her milliyetten milyonlarca hacker var. Çoğunun amacı aynı, çoğunun ise farklı.

İşte bu hacker gruplarının en büyüğü olan küresel hacker grubu Anonymous, şimdiye kadar toplumsal olaylarda ve masum sivillere zarar veren her türlü şahıs ve kurumlara yönelik saldırılarıyla akıllarımıza kazındı.

Anonymous, geçtiğimiz günlerde Paris’te yaşanan terör saldırısına sessiz kalmadı ve internet üzerinde yayınladığı bir video ile resmen IŞİD‘e siber savaş ilan etti. Fransızca konuşulan videoda saldırıların yaşandığı Fransa için “bizim Fransamız” ifadesini kullanan hackerlar, IŞİD‘e hadlerini bildireceklerini söyledi.

Yayınladığı videoda “Sizleri avlayacağız” sözleriyle terör örgütüne savaş ilan eden Anonymous, ne tür ve nerelere saldıracak kısa süre içinde göreceğiz.

Anonymous, IŞİD’e Savaş Açtı!

Yorumlar
Yukarı Çık