Mobil

Android platformlar için yeni emojiler geliyor!

Apple’ın yeni iOS güncellemesiyle getirdiği yeni emojilere karşılık olarak Google’da Android için yeni emojiler üzerine çalıştığını bildirdi.

Google tarafından üretilen ve dünyada aktif olarak en çok kullanılan işletim sistemi Android, çıktığı günden beri sosyal medya kullanımını yüzde yüz arttırdı ve bu sayede insanların sürekli olarak online olması ve iletişim kurabilmesi sağlandı.

En büyük artışı ise tabiki de mesajlaşma uygulamaları yakaladı. Durum böyle bir hal alınca da insanlar ifadelerini yazarak göndermek yerine emoji adıyla tabir edilen yüz ifadelerini kullanmaya başladı. E tabi ki de her yüz ifadesi henüz emoji halini alabilmiş değil. Öte yandan klavyenin kalitesini ve emoji çeşitliliğini arttırmak için gerekli çalışmalar sürdürülmekte.

Buna yakın tarihte bir örnek verecek olursak, Android’in rakibi olarak bilinen Apple firması iOS işletim sistemine getirdiği 9.1 güncellemesiyle yeni emojilerini kullanıcılarına sunmuş ve oldukça olumlu geri dönüşler almıştı.

Ortaya böyle bir yenilik çıkınca da bunun gerisinde kalmak istemeyen Google, Android işletim sistemi için kullanıcılarına yeni emojiler için çalışmalara başlandığını belirtti.

Kullanıcılarına emoji müjdesini Twitter üzerinden Google Chrome yazılım geliştirme ekibinden olan Hiroshi Lockheimer attığı bir tweetle verdi.

So I have a feeling y’all want new emojis? a) Thanks for the feedback, b) We’re on it, and c) Sorry!

— Hiroshi Lockheimer (@lockheimer) 23 Ekim 2015

Şimdi bütün Android kullanıcıları gelecek yeni emojileri bekliyor, bakalım nasıl tepkiler görüp duyacağız..

İlginizi Çekebilir;

160 TL değerinde Shengkai D97 Drone – Ödüllü Video

iPhone 6S’i Ferrari 458 Italia ile Ezdiler

Yorumlar
Yukarı Çık