Gündem

Android, iOS ve Windows Phone Yarışında Son Durum Ne?

Araştırma Firması ComScore'un Mayıs ayıyla ilgili yayınladığı raporda mobil işletim sistemi pazarında kimin ne kadar paya sahip olduğu ortaya koyuldu.

Apple'ın iOS'u, Google'ın Android'i, Microsoft'un Windows Phone'u, BlakcBerry ve Symbian da dahil 5 işletim sisteminin ABD'deki pazar paylarını araştıran şirket raporuna göre Windows Phone ve Android kullanımında geçen aylara göre herhangi bir değişim olmadığı gözleniyor.

Öte yandan BlackBerry ve Symbian'da yaşanan gerilemelerin iOS'a yaradığını görmek mümkün. Söz konusu işletim sistemlerinin artık sıfırı tüketmeye yakın olduğu dönemde insanların eski işletim sistemleri yerine Apple'ı tercih etmiş olmaları da dikkate değer diğer bir detay.

Android'in liderliğini %52.1'lik pazar payıyla sürdürdüğü görülen rapora göre ikinci sırada yer alan Apple pazar payını %0.6 arttırarak %41.9'luk bir orana yükseltti. Windows Phone cephesinde ise henüz kayda değer bir değişim bulunmazken Symbian ve BlackBerry sıfır noktasına doğru ilerleyişlerini sürdürüyorlar.

Yorumlar
Yukarı Çık