Mobil

Android Cihazların Bataryasını Tüketen 5 Popüler Uygulama

Akıllı cihaz kullanıcılarının en büyük ortak şikayeti batarya. Cihazların bataryalarının hızlı tükenmesi kullanıcıları bıktırmış durumda. Peki mevcut bataryanızın dayanma süresini arttırmak mümkün mü?

Hayatımızın her alanında vazgeçilmez bir parçamız olan akıllı telefonların batarya problemi herkesi üzüyor. Özellikle Androidli cihaz kullanıcılarının şikayetleri bu konuda yoğunlaşırken kullanıcıların bir çoğu bataryalarını daha verimli kullanma yoluna gitmiyor.

Milyonları bulan uygulama çeşitliliğiyle Android belli alanlarda büyük kolaylık ve özgürlükler sağlarken, bazı uygulamaların batarya ömrünü har vurup harman savurması kullanıcıların anlam veremediği şekilde şarj sürelerinin uzamasına yol açıyor. Lafı fazla uzatmadan sizlerle bataryanızı ve cihazınızın performansını en fazla sömüren popüler oyun ve uygulamaları paylaşmak istiyoruz.

Bataryanızı Tüketen 10 Popüler Uygulama

1. AllShareCast Dongle S/W Update – Samsung’un uygulaması olup bazı cihazlarda bu uygulamayı kaldırmak mümkün olmuyor.

2. ChatON Voice  Video Chat – Samsung uygulaması olup aktif etmediğiniz takdirde bir zararı bulunmaz. Aktif ettiğinizde ise programdan çıkış yaptığınızdan emin olsanız iyi olur.

3. Watch ON Tablets – Yine bir Samsung uygulaması

4. MagicAPP Free Calls – Yapımcısı VocalTec

5. Facebook – Bir çok kişinin vazgeçilmezi Facebook listemizde 5. sıraya yerleşiyor. Fakat kullanım oranına göre 1. sıraya kadar çıkabilir

 

Bataryanızı Tüketen 5 Popüler Oyun

1. MineCraft – Yapımcısı Mojang

2. Clash of Clans – Yapımcısı Supercell

3. Candy Crush Saga – Yapımcısı King

4. Farm Heros Saga – Yapımcısı King

5. Angry Birds – Yapımcısı Rovio

 

Popüler oyunlar listesinde 2 adet King yapımı oyun olması ve her akıllı telefon sahibinin en az bir kez denediği Angry Birds‘ün yer alması dikkat çekici.

Yorumlar
Yukarı Çık