İnternet

Amazon, Yeni Bulut Depolama Servisi Zocalo’yu Tanıttı

Online alışverişin dünya lideri Amazon alternatif servislerini hayata geçirmeye devam ediyor. Geçenlerde 3 boyutlu ekranlı Fire Phone adlı akıllı telefonunu tanıtan Amazon, yeni bulut depolama servisi Zocalo'yu tanıttı.

Zocalo, Google Drive ve ya Dropbox gibi bulut servislerine alternatif olarak geliştirilen bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Bulut depolama konusunda WorkSpaces servisiyle faaliyet gösteren Amazon, genel olarak kurumsal bazda çalışıyordu. Zocalo, bu hizmeti tabana yaymak amacıyla ortaya çıkarılan bir servis.

Amazon WorkSpaces 50 GB'lık ücretsiz depolama alanı sağlıyordu. Aylık 2 dolar ödeyenler ise 200 GB'a kadar depolama alanına sahip olabiliyordu. Amazon, halihazırda WorkSpaces'i kullanan kurumların aynı şekilde kullanmaya devam edebileceklerini de duyurdu.

Zocalo ise aylık 5 dolar gibi bir ücretle kullanılabilecek. Zocalo'ya 5 dolar ödeyen kullanıcılar direkt olarak 200 GB bulut depolama kapasitesine sahip olacaklar. Herhangi bir ek yazılım ve ya uygulamaya ihtiyaç duyulmadan kullanılabilecek servis, telefon, tablet ve ya masaüstü bilgisayarlardan kullanıma bağlı olarak ulaşılabilir olacak.

Yorumlar
Yukarı Çık