Donanım

Amazon Donanım Sektörüne Giriyor

Ünlü e-satış ve kitap sitesi Amazon donanım sektörüne girmeye hazırlanıyor.

Reuters‘ın yaptığı habere göre Amazon artık hem bilgisayar hem de akıllı telefon ve tabletlere donanım üretecek. Üstelik oldukça da iddialı.

Amazon, önümüzdeki beş yıl içerisinde donanım pazarının %27‘sini elinde bulundurmayı amaçlıyor. Beş yıllık bir süreç için fazla ütopik bir hedef olsa da Amazon’un kurucularından olan Başkan Yardımcısı Jeff Bezos verdiği röportajda oldukça iddialı konuştu. “Amazon, 2019 yılına kadar akıllı telefon ve pc donanım pazarının %27’sine sahip olacak. Buna inanmıyor olabilirsiniz fakat 2019 yılı geldiğinde hedeflerimizin gerçekleştiğine tanık olacaksınız.” şeklinde konuştu.

Bezos açıklamasında “Lab 126 Division, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmekte. Doğrudan Apple ve Google’a meydan okuyoruz. Müşterilerimiz kullanıcı dostu cihazlarımızla en yüksek seviyede performans alacaklar. Biz bu sözü veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Bakalım Amazon iddialarını gerçekleştirebilecek mi? Apple ve Google‘ın yanıtı ne olacak? Bunları gelecek yıllarda hep birlikte göreceğiz. Biz kullanıcılar için rekabet her zaman daha kaliteli ürünler demektir.

Yorumlar
Yukarı Çık