Donanım

Alienware’dan Dizüstü Bilgisayarlar İçin Ekran Kartı Kutusu

Alienware’in yeni dizüstü modeli Alienware 13, birlikte tanıtıldığı harici ekran kartı kutusu sayesinde masaüstü PCler için üretilen ekran kartlarını da kullanabilecek.

Dell‘in oyunculara özel çözümler üreten alt markası Alienware, Alienware 13 adında, bir önceki modelin güncellenmiş hali sayılabilecek bir dizüstü bilgisayar tanıttı. Asıl bomba olan ise yanında tanıtılan harici ekran kartı kutusu oldu.

Alienware Graphics Amplifier olarak adlandırılan yeni ürün, Alienware 13’e masaüstü PC ekran kartlarını bağlayabilmenize olanak sağlayan harici bir ekran kartı kutusu. PCI-Express x16 yuvası ve kendine ait 460 watt gücünde PSU‘su ile 375 Watt TDP‘ye kadar olan piyasadaki bütün ekran kartları ile uyumlu. Yani bu kutu sayesinde, Nvidia GeForce GTX 980 ya da AMD Radeon R9 295X2 gibi piyasadaki en üst masaüstü grafik çözümlerini kullanabileceksiniz. Yukarıdaki grafikte, standart Alienware 14 ile standart Alienware 13 modellerine ek olarak, en sağda harici olarak AMD Radeon R9 290X bağlanmış modeli görüyoruz.

Alienware Graphics Amplifier 40x18x18 cm‘lik ebatlara sahip. 300$‘lık fiyat etiketine sahip ürün şu an sadece Alienware 13 dizüstü modeliyle uyumlu. Alienware modellerinin ülkemizde bulunmasının biraz zor olduğunu ve fiyatları düşünüldüğünde bizler için pek ulaşılabilir durmuyor.

Yorumlar
Yukarı Çık