Oyun

Alien: Isolation Türkçe Dil Seçeneği İle Geliyor

Creative Assembly tarafından geliştirilen oyunda Türkçe dil seçeneği olma ihtimali yüksek.

Uzun yıllardır kaliteli bir “Alien” temalı oyun göremez olmuştuk. Sega ve Creative Assembly bu hasreti gidermeye oldukça yakın gibi duruyor. Gerek ortaya çıkan görsellerden, gerekse de yayınlanan videolardan oyunun gerilim dozu oldukça yüksek atmosferine şahit olmuş, bunu takdirle karşılamıştık. Bugün gelen bir bilgiyle de oyun biz Türk oyuncularının takdirini yine kazanacak gibi duruyor.

Microsoft ve Xbox markalarının önemli isimlerinden olan Major Nelson, kendi kişisel blogu üzerinden yayınladığı bir açıklamada oyunda Türkçe dil seçeneğinin de olacağını bildirdi. Nelson, oyunun an itibariyle Xbox One için Xbox Live üzerinden ön siparişe açıldığı müjdesini verirken, oyun için desteklenen dil seçenekleri arasında Türkçe’ye de yer verdi. Major Nelson’ın kişisel bloguna ve yaptığı açıklamaya şu adresten göz atabilirsiniz.

Birkaç yıl öncesine kadar oyunlarda Türkçe dil seçeneği olması hayal bile edemediğimiz bir şeyken, artık yavaş yavaş bu durumun değişiyor olması da biz Türk oyuncuları adına sevindirici gelişmelerden biri.

Yorumlar
Yukarı Çık