Mobil

Akıllı Telefon Kullanan Her İki Kişiden Biri Cihaza Zarar Veriyor

Akıllı telefonlar bir çoğumuzun ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. Yapıları itibariyle hassas olan bu cihazların başına birşeyler gelme olasılığı ise hayli yüksek.

Akıllı telefonların konuşma ihtiyacının yanında internet gibi ihtiyaçları da karşılamaya başlamasının ardından doğal olarak ekran boyutları da büyüyor. Ekran boyutlarındaki büyüme ise cihazların kırılganlığını arttırıyor. Peki akıllı telefonunuzun başına gelebilecek tek şey ekran kırılması mı? İşte cevabı…

ZAGG tarafından ABD’de yapılan bir ankete göre kullanıcıların yarısı akıllı telefonlarına zarar veriyor. Bunların yarısı ise elinden düşürme şeklinde gerçekleşiyor.

Anket sonucuna göre kullanıcıların yarısının cihazlarının başına birşeyler geliyor. Bunların yarısı cihazları ellerinden düşürüyor. Cihazını düşürenlerin yarısı ise kullanımlarına aynen devam ediyor.

Düşme sonucu zarar gören telefon kullanıcılarının üçte biri cihazı yeni bir cihazla değiştirmeyi tercih ederken, %20’si tamir ettirmeyi seçiyor. Yalnızca %2’lik bir kesim eski bir telefona dönüş yapıyor. Ayrıca anket sonucunda tamir yoluna giden kullanıcıların ortalama 144 dolar bedel ödediği de görülüyor.

Peki akıllı telefonlar sadece düşme sonucu mu zarar görüyor? Anket sonuçları bu sorunun yanıtını şu şekilde veriyor;

– %50 yere düşme

– %25 suya düşürme

– %3 tuvalete düşürme

Telefonlarını tuvalete düşüren kullanıcıların yarısının sağlam bir şekilde cihazı çıkarıp kuruttuktan sonra kullanmaya devam ettiklerini de belirtelim.

Anket sonucuna göre kullanıcıların asıl korkusu akıllı telefonlarını düşürmek ya da kırmak değil, kaybetmek…

Yorumlar
Yukarı Çık