Mobil

Acer, Iconia One Tab 8, Iconia Tab 8 W ve Iconia Tab 10’u Görücüye Çıkardı

Acer, IFA 2014’te tanıttığı yeni tabletleriyle kullanıcılara hem farklı ekran boyutları hem de farklı işletim sistemleri sunuyor. Iconia One Tab 8, Iconia Tab 8 W  ve Iconia Tab 10 adlarıyla lanse edilen tabletlerin detayları haberimizde…

Bilgisayar üreticisi olarak tanıdığımız Tayvan Menşeili firma Acer yeni tablet modellerini tanıttı. Dilerseniz teker teker tabletlerin özelliklerine göz atalım.

Iconia One Tab 8;

Dört çekirdekli Intel Atom Z3735G işlemciden gücünü alan One Tab 8, adı üstünde 8 inch, 1200 x 800 piksel IPS ekrana sahip. 16 GB dahili depolama alanı bulunan cihazda 2 GB RAM bulunuyor. Tablet, microSD desteğiyle hafıza arttırımını da destekliyor. Android KitKat 4.4 işletim sistemi kullanan cihazın arka ve ön kameraları da mevcut.

 

Iconia Tab 8 W;

Bu cihaz Iconia One Tab 8’in Windows işletim sistemi kullanan versiyonu diyebiliriz. Windows 8.1 işletim sistemiyle çalışan cihazın batarya ömrünün diğerine göre biraz daha uzun olması dışında herhangi bir farkı bulunmuyor. Teknik açıdan fark bulunmazken yazılım olarak Windows’lu versiyonun yanında 1 yıllık Office 365 aboneliğinin hediye olarak verildiğini belirtmeden geçmeyelim.

Acer’ın kullanıcılara işletim sistemi seçme şansı sunmak adına aynı cihazın hem Android hem de Windows kullanan versiyonunu tanıtması gayet sempatik bir durum olarak değerlendiriliyor.

 

Iconia One Tab 8 ve Iconia Tab 8 W’nin Kasım ayında ABD ve Avrupa’da piaysaya sürülmesi beklenirken 150 Euro civarında bir satış fiyatı belirtiliyor.

 

Iconia Tab 10;

10.1 inch ekran boyutuyla daha geniş ekran isteyenler için düşünülen Iconia Tab 10, Android KitKat 4.4 işletim sistemiyle birlikte geliyor. 4 çekirdekli MediaTek işlemcinin kullanıldığı cihazda 2 GB RAM bulunuyor.

1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip IPS ekranın Corning Gorilla Glass ile kaplanmış olması da gözlerden kaçmayan detaylar arasında yer alıyor.

Iconia Tab 10’un bir ay içerisinde ABD ve Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor. Etiketin ise 199 dolar civarında olacağı belirtiliyor.

 

Acer’ın yeni tabletleri için yayınladığı videoları aşağıdan izleyebilirsiniz…

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/Pbn-QgGBAPI?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen ] [iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/z2Wb3HcSFpk?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Yorumlar
Yukarı Çık