Mobil

5 Saniyede Yok Satan Akıllı Telefon

Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni amiral gemisi Mi4 bugün Çin’de satışa sunuldu. Fakat satışa sunulmasıyla stokların tükenmesi bir oldu. İşte detaylar.

Çinli telefon üreticisi Xiaomi ilginç satış stratejisi, güçlü cihazları ve uygun fiyatıyla satış rekorları kırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde resmen tanıtılan firmanın yeni amiral gemisi Mi4 bugün Çin’de satışa sunuldu. Merakla beklenen telefonun ilk partisi yalnızca 37 saniyede tükendi. Genelde 10 bin ya da 20 binlik partiler halinde satışa sunulan Xiaomi modellerinin bu satış başarısının stratejide gizli olduğu ortada.

Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Xiaomi Mi4’ün nasıl bir satış grafiği izleyeceği merak konusu.

Öte yandan Xiaomi’nin tüm rekorları Hindistan‘da Mi4’ün öncülü olan Mi3 ile kırıldı. Geçtiğimiz gün Hindistan’da satışa sunulan Xiaomi Mi3 stokları tam 5 saniyede tükendi. Yani insanların tarayıcılarını bir kez yenilemesine bile fırsat kalmadan Mi3’ün bittiği uyarısı ile karşılaşıldı.

Xiaomi’nin güçlü donanım, uygun fiyat, sınırlı stok ve online satış stratejisi devam ettiği sürece rekor haberlerini sıkça alacağız. Fakat 5 saniyelik Hindistan rekorunun kırılması gerçekten zor.

 

Yorumlar
Yukarı Çık