Gündem

3D Yazıcılar Telefon Üretiminde Kullanıldı!

Hayatımızın her alanında kullanılmaya başlanan 3D yazıcılar, bu defa bir telefon üretiminde kullanıldı ve başarılı sonuç verdi.

3D yazıcılar ile neler üretildiğini her geçen gün görüyoruz. Bu defa bundan birkaç gün önce Bluboo Xtouch adı verilen bir telefon 3D yazıcı ile üretildi.

Üretici firmanın açıklamasına göre telefonun üretiminde 2.5D cam kullanılmış. Bu sayede telefonun ekran netliği arttırılmış. Kullanılan bu cam ekrana 0.5mm Gorilla Glass 3 ekleyen firma telefonun dayanıklılığını arttırmak için de ileri düzey bir teknoloji kullanmış.

Telefonun ön ve arka kaplamaları 3 boyutlu yazıcı kullanılarak bükülebilir bir maddeden üretilmiş ve böylelikle kaplamalar asla kırılmıyor. Öte yandan telefonun zarar görme şansı en az seviyeye indiriliyor. 

Telefon bükülebilir kaplamaya, 5-inç ekran boyutuna, 1080×1920 ekran çözünürlüğüne, octa-core işlemcili MediaTek MT6753 çipsete, 3 GB RAM‘e ve 32GB arttırılabilir hafıza alanına sahip.

Aynı zamanda ön kamerası 13 MP, arka kamerası ise 8 MP. Telefonun işletim sistemi Android 5.1 ve 3050 mAh batarya kullanıyor.

Telefonun fiyatı ise şu anda ön planda olmasından dolayı 150$, fakat üretici firma birkaç hafta sonra fiyatın 100$’a düşeceğini belirtti.

Yorumlar
Yukarı Çık