Mobil

13 Yaşındaki Kızın Galaxy S4’ü Alev Aldı !

Samsung’un bir önceki amiral gemisi Galaxy S4’ten bir tehlike haberi daha geldi. Daha önce de bir kez durup dururken yandığı haberiyle herkesi telaşlandıran telefon bir kez daha alev alev yandı. İşte detaylar.

Sansung’un geçtiğimiz yıl tanıtılan ve S5 çıkana kadar amiral gemi modeli olarak bilinen telefonu Galaxy S4 ABD’nin Texas eyaletinde yaşanan yeni bir tehlike haberiyle yine gündem oldu.

13 yaşındaki Ariel Tolfree’nin yastığının altında alev alan Galaxy S4, neredeyse bir faciaya yol açıyordu. Gece yarısı yanık kokusuyla uyanan küçük kız ailesine haber verdi ve yangın büyümeden söndürüldü. Erken farkedilmemiş olsaydı bu olay bir trajediyle sonuçlanabilirdi.

Küçük kızın ailesi olayı güvenlik kurumlarına ve Samsung’a haber verdi. Samsung, aileye yanan yatağın yenilenmesini teklif ederken konuyla ilgili araştırma yapıldığını duyurdu. İlk belirlemelere göre Samsung S4’ün alev almasının sebebi olarak Çin malı orjinal olmayan batarya gösterildi. 

Bu olay da göstermiş oldu ki telefonlarının bataryalarını değiştirmeyi düşünenlerin orjinal batarya tercih etmeleri olası faciaların önlenmesinde çok önemli.

ABD’nin Texas eyaletinde yaşanan olay işte bu şekilde haberleştirildi.

 

Yorumlar
Yukarı Çık