Soru-Cevap

1250 – 1500 TL Arası Akıllı Telefon Tavsiyesi

Akıllı telefonlarda tüketicinin seçimini kolaylaştırmak adına yaptığımız fiyat aralıklarına göre tavisyelerimize devam ediyoruz. Sırada 1250 TL ile 1500 TL arasında fiyatlara sahip akıllı telefonlar var.

Akıllı telefon piyasasında çeşit arttıkça tüketiciler için seçim de bir o kadar zorlaşıyor. Okuyucularımıza seçimlerinde faydalı olması açısından fiyat aralıklarına göre telefon tavisyelerimize devam ediyoruz.

Daha önce 250 TL aralıklarla yaptığımız listelere kaldığımız yerden devam ediyoruz. 1250 TL ile 1500 TL arasında fiyata sahip akıllı telefonlar arasında sizler için seçtiğimiz 4 telefona göz atıyoruz.

Listeye geçmeden önce fiaytların bu yazının yazıldığı tarihe göre alındığını ve bu grupta tavsiye edebileceğimiz telefonların çoğunun geçen yılın sonunda satışa çıktığını belirtelim.

Şimdi dilerseniz 1250 TL ile 1500 TL civarında fiyata sahip akıllı telefonlar arasında seçtiğimiz en iyi telefonlara göz atalım.

asus zenfone 2

Asus Zenfone 2 (32 GB)

Asus’un Ocak ayında tanıttığı ve geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına sürdüğü yeni akıllı telefonu Zenfone 2’nin 32 GB’lık versiyonu bu grupta önerebileceğimiz en iyi seçenek. Intel işlemcili cihazın 4GB RAM ve 16 GB dahili hafızasının yanı sıra 13 MP ana, 5 MP ön kamerası oldukça yeterli seviyede. Ayrıca Zenfone 2’nin 3000 mAh bataryası, şarj sorunu yaşayan kullanıcılar açısından kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir özellik.

Hem diğer seçeneklere göre daha yeni üretim olması, hem de fiyat avantajı sebebiyle Asus Zenfone 2 bu grupta listemizin birinci sırasında yerini alıyor. Zenfone 2’nin 32 GB’lık versiyonunu şu sıralar 1300 TL civarında bir fiyatla bulabilirsiniz.

Asus Zenfone 2 (32 GB) Hakkında Daha Fazla Detay İçin Tıklayın

meizu mx4 pro

Meizu MX4 Pro

Türkiye pazarına yeni giren markalardan biri olan Meizu, yüksek performanslı ürünlerini uygun fiyatlara tüketiciyle buluşturmasıyla ünlü. Buna rağmen ürünlerinin gayet kaliteli olduğunu eklemeden geçmeyelim.

Meizu MX4 Pro, bu fiyat grubunda göz atılması gereken diğer bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 5.5 inch 2K çözünürlüklü ekranı, 8 çekirdekli Exynos işlemcisi, 3 GB RAM’i ve 32 GB dahili hafızasıyla üst seviye bir akıllı telefonun donanımına sahip olan Meizu MX4 Pro, fiyatıyla gerçekten şaşırtıyor. 20.7 MP çift flaş tonlu kamerası, 4G desteği gibi saymakla bitiremeyeceğimiz özelliklere sahip bu cihazın 32 GB dahili hafızaya sahip versiyonunu şu sıralar 1350 TL civarında satışta bulabilirsiniz.

Bu fiyat grubunda telefon almayı düşünenler için göz ardı edilmemesi gereken bir seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Meizu MX4 Pro Hakkında Daha Fazla Detay İçin Tıklayın

samsung galaxy a5

Samsung Galaxy A5

Tabiiki her fiyat grubuna uygun bir Samsung bulunuyor. Listemize aldığımız model, Samsung’un metal kasalı zarif serisinin ortanca üyesi Galaxy A5.

5 inch HD ekrana sahip olan Galaxy A5, gücünü 1.2 Ghz saat hızında çalışan 4 çekirdekli işlemcisinden alıyor. 2 GB RAM, 13 MP ana kamera, 5 MP ön kamera ve 2300 mAh batarya Galaxy A5’in diğer temel özellikleri arasında.

Şu sıralar 1350 TL ile 1400 TL arasında satışta olan cihazın zaman zaman kampanya ile daha ucuz fiyatlarla alınabildiğini de ekleyelim.

Samsung Galaxy A5 Hakkında Daha Fazla Detay İçin Tıklayın

lenovo vibe z2

Lenovo Vibe Z2

Motorola’yı satın alarak akıllı telefon pazarında önemli bir yer edinen Lenovo, her segmente uygun akıllı telefon üreten markalardan biri olma yolunda ilerliyor. Bu grupta sizlere önerebileceğimiz diğer bir model ise Lenovo Vibe 2.

5,5 inch HD ekrana sahip olan Vibe Z2, Snapdragon 610 işlemciden gücünü alıyor. 2 GB RAM’i bulunan cihazın 13 MP ana kamerası, 8 MP’de ön kamerası mevcut.

Şu sıralar 1400 TL civarında fiyatlarla alabileceğiniz cihazı seçenekler arasında değerlendirebilirsiniz.

1250 TL ile 1500 TL arasında fiyata sahip olan en iyi 4 akıllı telefonu sizler için sıraladık. Tabiiki bunlar yalnızca göz atmanız için sizlere sunduğumuz seçenekler. Her zaman kendi zevkiniz ve kullanım şeklinize göre karar vermenizde fayda var.

İlgili Haberler

500 – 750 TL Arası Akıllı Telefon Tavsiyesi?

750 – 1000 TL Arası Telefon Tavsiyesi

1000 – 1250 TL Arası Telefon Tavsiyesi

1500 – 2000 TL Arası Akıllı Telefon Tavsiyesi

Yorumlar
Yukarı Çık